Hipnoza online czy też stacjonarnie – jaką opcję wybrać?

Porady

Written by:

Hipnoterapia w obecnych czasach staje się coraz popularniejszą formą pracy terapeutycznej. Szczególnie ostatnimi laty zyskuje popularność, zarówno jeżeli chodzi o formę terapii stacjonarnie w gabinecie, jak również online. Potencjalni klienci posiadają szeroki zakres możliwości, zarówno jeżeli chodzi o wybór hipnoterapeuty, jak również formy pracy terapeutycznej.

Hipnoza online – wygodna i prosta terapia w zaciszu Twojego domu

Internet w czasach obecnych stał się nieodłączną częścią życia, dlatego coraz więcej osób wybiera tą formę – zarówno w swoim jeżeli chodzi o rozrywkę, życie prywatne, zawodowe, jak też podczas poszukiwania odpowiedniego terapeuty. Stan hipnoza, jako całkowicie naturalny nie wymaga specjalnych warunków, czy miejsca. Sugestie hipnotyczne oraz pracę z klientem podczas nowoczesnych form terapii stosuje się poprzez słowa, bez potrzeby kontaktu fizycznego z pacjentem. Do lamusa odchodzą techniki w których hipnoterapeuta używa bodźców dotykowych, szczególnie podczas głębokiej pracy psychologicznej z klientem.

W trakcie wygody własnego domu podświadomość czuje się bezpiecznie oraz znajomo, dlatego też hipnoza prowadzona w takiej formie często jest nie tylko równie skuteczna, ale również bywa nawet skuteczniejsza, niż spotkanie oraz sesja hipnozy prowadzona w gabinecie hipnoterapeutycznym.

Zalety oraz minusy hipnoterapii online

Do zalet hipnoterapii online należy przede wszystkim wygoda takiej formy terapii. Jest to wygoda zarówno fizyczna, jak również czasowa, gdyż sesja hipnoterapii może mieć miejsce w dowolnej porze dnia, czy nawet nocy. A często to właśnie pora nocna bywa odpowiednia w przypadku osób cierpiących na nerwice, lęki, gdyż wtedy umysł bywa często „zmęczony” dniem, przez co spokojniejszy i bardziej skłonny do wejścia w stan hipnozy.

Minusem może być fakt zawodności urządzeń elektronicznych, czy Internetu, gdy podczas sesji może dojść do przerwania połączenia, czy innego problemu technicznego. Jednakże, wbrew wyobrażeń niektórych osób, niezaznajomionych z tematem hipnozy, nawet w przypadku rozłączenia połączenia nic się nie dzieje. Pacjent po otwarciu oczu ponownie łączy się i kontynuujemy sesję od momentu, na którym skończyliśmy. Hipnoza, a dokładniej stan transu hipnotycznego, jest dla człowieka nie tylko całkowicie naturalny, ale i wręcz niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, gdyż chodząc spać oraz budząc się rano jesteśmy w nim codziennie. Stąd też podczas sesji hipnozy nie dzieje się nic czego byśmy już nie znali.

Hipnoza online

Gdzie szukać odpowiednich specjalistów w zakresie hipnoterapii online?

W chwili obecnej wybór jest szeroki. Niemniej Instytut Eksploracji Duszy i Umysłu daje możliwość spotkania oraz przeprowadzenia terapii hipnozy online, niezależnie od lokalizacji przebywania klienta. Jest możliwość terapii zarówno indywidualnej, jak również dla par. Podczas sesji hipnozy możliwa staje się praca zarówno z umysłem podświadomym, jak również z poziomem duszy. Dla osób zainteresowanych taką eksploracją prowadzona jest hipnoza regresyjna zarówno do czasu z wczesnej młodości, dzieciństwa, jak też możliwość cofnięcia się do poprzednich wcieleń.

Podsumowanie

Hipnoza online stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej formy spotkania w gabinecie i zastosowanie hipnozy w taki sposób absolutnie w niczym nie ustępuje temu, co uzyskać możemy podczas pracy z hipnozą w gabinecie stacjonarnym. Dlatego też jest warta rozważenia dla każdego, kto szuka tego typu formy pracy ze swoją psychiką, umysłem, emocjami, czy również duszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.