Jak skutecznie sprzedawać

Porady

Written by:

O sukcesie w handlu decyduje nie tyle jakość produktu, co sposób jego prezentacji. Spotykamy się z promocją na każdym kroku, od reklam telewizyjnych po banery na płotach czy stelażach. Skuteczny przekaz bazuje na osiągnięciach psychologii reklamy.

Nie masz potrzeby kupna naszego produktu? My ci udowodnimy, że jest inaczej

Psychologia reklamy to bardzo istotna dziedzina w marketingu sprzedaży. Czerpie ona z takich nauk jak psychologia, ekonomia i wiele innych. Jej motywem przewodnim jest wykreowanie przekazu, który odniesie pożądany skutek. Trudno niekiedy ocenić na ile korzystanie z różnych znanych technik jest ocieraniem się o manipulacje.

Drugie dno

Marketing jest nieodmiennie związany z psychologią reklamy. O ile ten pierwszy aspekt określa działania służące do zaspokajania potrzeb konsumenta, to drugi ma je kreować. Jak przeanalizujemy nawet kilka reklam znanych marek zauważymy, że mamy do czynienia z wieloma zabiegami psychologicznymi. Mają one wzbudzić w nas uczucia pragnienia, niedosytu. Zaczynamy pożądać reklamowane rzeczy i o to właśnie w tym wszystkim chodzi.

Z tego korzystają wszyscy

Grupa ludziOsiągnięcia psychologii reklamy w marketingu, są tak istotne w sprzedaży, że jest to wręcz zawód dla wielu osób. Dziś każdy plakat, baner czy kampania reklamowa układane są wg wytycznych psychologii reklamy. Aby się wybić sprzedawcy sięgają po wszystkie możliwości. Takich okazji wybicia się jest wiele od, prezentacji na targach czy expo, gdzie na ekspozytorach kartonowych można eksponować odwiedzającym ulotki czy gadżety reklamowe, aby odwiedzający mogli uzyskać łatwo kontakt do nas.

Osiągnięcie

Reklamy nie są skierowane do grupy, która osiągnęła już to, co przedstawia spot. Odbiorcami przekazu są tak naprawdę ci, którzy dopiero chcą to osiągnąć. „Kup to, staniesz się jak oni” – to właśnie jest ukryty przekaz.

Interakcja

Wyjście do klienta jest jedną z możliwości jego zdobycia. Zdobędziemy to dzięki mediom społecznościowym, ale nie tylko. Organizowane targi w większych miastach jak Kraków czy Warszawa również ściągają dużą ilość odbiorców, których tylko należy zachęcić do naszej firmy i produktu. Im bardziej przydatne dla odwiedzającego gadżety reklamowe, pozytywnie odebrane tym większa szansa, że dostaniemy od niego zamówienie.

Psychologia reklamy od chwili powstania opracowała wiele strategii mających znaczenie dla sprzedaży. Jednym z najważniejszych jest posługiwanie się liczbami. Nie raz mamy do czynienia z porównaniem w stylu 8 na 10 osób wybiera nasz produkt. Mamy aż 100 tys. zadowolonych klientów. To wszystko ma sprawić, że nam zaufasz tak jak inni i kupisz nasz produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.