Karty pracy do druku – znacznie lepsze rozwiązanie od nauki na komputerze

Dziecko

Written by:

Artykuł partnera.

Dzieci sporą część swojego czasu spędzają przed monitorami, co nie wpływa dobrze na ich rozwój, nawet jeśli ten czas poświęcają na zadania edukacyjne online. Dla dziecka znacznie korzystniejsza jest tradycyjna forma ćwiczeń w postaci kart pracy. Zadania w tej formie angażują pamięć wzrokową i umiejętności motoryczne, które pozwalają na szybkie przyswajanie i zapamiętywanie materiału.

Ćwiczą one rękę i mózg dziecka

W celu rozwiązania wydrukowanej karty pracy dziecko chwyta po ołówek, długopis czy kredkę a trzymając te przedmioty w dłoni, ćwiczy motorykę małą, co przekłada się także na ćwiczenie mowy. Jak to działa? Znajdujące się w mózgu ośrodki odpowiedzialne za precyzyjne ruchy dłonią, jakie wykonywane są w trakcie malowania i pisania, pobudzają te obszary, które odpowiadają za rozwój języka, a tym samym wysławiania się. Dlatego tak ważne jest to, by dzieci od najmłodszych lat malowały, kolorowały, robiły szlaczki i rozwiązywały zadania na wydrukowanych kartach pracy. Praca na kartce sprawi, że ich umysł stanie się bardziej plastyczny i lepiej poradzi sobie z gramatyką i frazeologią. 

Karty do druku są łatwo dostępne i nie doprowadzą do przebodźcowania dziecka 

Czym jest przebodźcowanie dziecka? Nie jest to nic innego, jak dostarczenie malcowi zbyt dużo wrażeń słuchowych i wzrokowych jednocześnie. Obrazom wyświetlanym na ekranie często towarzyszą intensywne dźwięki- to zdecydowanie za wiele dla układu nerwowego kilkuletniego dziecka. Dziecko, które zapatrzone jest w ekran komputera, pozornie się wycisza, lecz po jego wyłączeniu może stać się nadpobudliwe. Karty pracy do druku pomagają dzieciom skupiać uwagę na istotnych aspektach, uczą koordynacji wzrokowo-przestrzennej i logicznego myślenia. 

Karty pracy są znakomitym przygotowaniem dziecka do czytania, a także pomocą w doskonaleniu tej umiejętności. W ciekawy sposób uczą dzieci cyferek- np. poprzez kolorowanie lub wycinanie. Dzięki nim dziecko szybko nauczy się pierwszych równań matematycznych, dodawania i odejmowania. Najważniejsze jest to, by dziecko kojarzyło naukę z przyjemnością i zabawą- tak właśnie działają kolorowe i przejrzyste karty pracy do druku, które dostępne są na stronie https://childdevelop.pl/worksheets/. Filtry na portalu dają możliwość zaznaczenia przedziału wiekowego dziecka, a także obszaru przedmiotowego, który chce ono doskonalić. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.