Poradniki antydepresyjne na jesień

Porady

Written by:

Moda na popularno-psychologiczne książki mające podnieść nas na duchu trwa w najlepsze. Właściwie w księgarni znajdziesz poradnik pomagający rozwiązać problemy niemal w każdej sferze swojego życia, więc jeśli dopadła cię jesienna chandra, dobrze wiesz, co masz zrobić: pójść do biblioteki lub księgarni!

Jak przestać się martwić i zacząć żyć

Pierwsza propozycja to książka należąca do ścisłego grona bestsellerów książkowych w kategorii poradników psychologicznych. W książce można znaleźć wiele ciekawych wskazówek dotyczących zmiany stylu życia, które rzekomo pomogły milionom ludzi na całym świecie. Szukanie sensu według Dale Carnegiego praktykuje naprawdę wiele osób, świadomie zastanawiając się nad swoimi wyborami oraz egzystencją.

Inteligencja emocjonalna

Czym jest, do czego jest potrzebna i jak świadomie wykorzystywać inteligencję emocjonalną w codziennym życiu? Christian Weisbach i Ursula Dachs udowadniają, że dzięki niej możemy wpływać na polepszenie jakości naszego życia i odnosić sukcesy.

Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu

Malcolm Gladwell jest jednym ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie, który w swoim dziele zawarł sekrety ludzi sukcesu po to, abyśmy mogli czerpać od nich inspirację całymi garściami. Blogi o książkach  opiewają w zachwyty, więc może rzeczywiście warto po tą pozycję sięgnąć?

Ogarnij się

Słyszysz to zapewne kilka razy w miesiącu, a może powtarzasz sobie w myślach przez większość czasu. Ogarnij się jest książką dla poszukujących pomocy w ułożeniu swojego umysłowego rozgardiaszu nie popadając w rutynę. Autorka, Sarah Knite to autorka bestsellera Magia olewania.

Poradnik krok po kroku wyjaśni, jak sprawnie załatwiać mniejsze, a następnie przechodzić w objęcia większych celi życiowych. Być może ta prosta historia odmieni twoje życie na stałe?

Unfuck yourself, Napraw się

Masz takie życie, jakie godzisz się znosić. To zdanie powinno towarzyszyć ci każdego dnia. Książkę naprawdę warto przeczytać, jeśli codziennie sam ze sobą toczysz wewnętrzny monolog, zupełnie jak Marek Kondrat w Dniu Świra. Krytyczny głos w twojej głowie doprowadzi cię do samodestrukcji, dlatego zawczasu sięgnij po świeżą pozycję G. J. Bishopa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.